دیروز برای اولین بار ‌هیچ شعاری و تخریبی علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شنیده نشد!

به گزارش گیل پرس نیوز،روز گذشته خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران در مراسم تشییع پیکر مطهر حضرت ‌آیت‌الله هاشمی پر از جمعیت اندوهگین بود. دیروز برای اولین بار ‌هیچ شعاری و تخریبی علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شنیده نشد.


به گزارش گیل پرس نیوز،روز گذشته خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران در مراسم تشییع پیکر مطهر حضرت ‌آیت‌الله هاشمی پر از جمعیت اندوهگین بود. دیروز برای اولین بار ‌هیچ شعاری و تخریبی علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شنیده نشد.

روز گذشته مردم در مورد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی واقعیت‌ها را پذیرفته بودند. مردم روز گذشته جواب یک‌عمر سیاست‌ورزی و خدمت‌ آیت‌الله هاشمی را دادند و بر آن مهر تأیید زدند. حضور میلیونی مردم نشان داد که جایگاه آیت‌الله هاشمی در دل کسر قابل‌توجهی از مردم ایران قرار دارد و این راه ادامه خواهد داشت. روز گذشته به مخالفان حضرت آیت‌الله هاشمی ثابت شد که نام و مکتب ایشان همیشه پابرجاست و هاشمی قابل حذف‌شدن نیست و راه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ادامه خواهد یافت. مردم روز گذشته ثابت کردند پای مکتب هاشمی خواهند ایستاد.

آنچه در این تشییع عظیم چشمگیر و دل‌انگیز بود حضور جوانان دهه شصتی ‌ و دهه ‌هفتادی بود، جوانانی که خاطره چندانی از دوران ریاست جمهوری وی نداشتند. حضور جوانان و حضور میلیونی مردم در مراسم روز گذشته نشان داد تمام تبلیغاتی که علیه مرحوم حضرت آیت‌الله ‌هاشمی در یکی دو دهه گذشته صورت گرفته، خصوصاً توهین‌‌‌ها و تهمت‌ها و هرگونه جسارتی که تندروها از سال ۸۸ به این‌سو نثار ایشان کرده بودند، بی‌اثر بوده و مردم نشان دادند به هیچ‌یک از روایت‌های اصولگرایان تندرو از سال ۸۸ به این‌سو در مورد آیت‌الله هاشمی باور نداشته و هرقدر آن تبلیغات علیه ایشان بیشتر شده، برعکس ارادت، محبوبیت و اعتقاد مردم به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزایش چشمگیرتری یافت.

اما گویا حکمت این بود که ایشان در این سال‌ها باشد و تندرو‌ها او و خانواده‌اش را تحقیر کنند و در مقابل او در میان گروه‌های مختلف مردمی محبوب شود و ظرف یک دهه گذشته، در حقیقت آیت‌الله هاشمی پاک و منزه در نزد مردم ایران شناخته شود. در حقیقت مردم روز گذشته آمدند تا بگویند آیت‌الله هاشمی، ما هیچ‌کدام از تهمت‌ها، توهین‌ها و دروغ‌هایی را که از ۸۸ به بعد به تو و خانواده‌ات نسبت داده شد باور نداریم و همچنان تو را سرباز وفادار انقلاب و نظام می‌دانیم. مردم روز گذشته اعلام کردند که آیت‌الله هاشمی، راه و مکتب و برداشت شما از انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

صادق زیباکلام

 
پیشنهاد سردبیر

... و اما می‌ماند

بیشتر

پیشخوان روزنامه ها