علی رضا درخشانی رییس شورای مشورتی اصلاح طلبان بندرانزلی: انتخابات این شورا 5 آذر برگزار میشود / اصلاح طلبان شهرستان نگاه ویژه ای به انتخابات شورای شهر  دارند


اختصاصی گیل پرس نیوز،

حدود یک سال از آخرین دوره انتخابات شورای مشورتی اصلاح طلبان بندرانزلی می گذرد و در آینده نزدیک دور بعدی انتخابات این شورا برگزار خواهد شد.

در همین خصوص گفتگویی با علی رضا درخشانی رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان و رئیس ستاد دکتر روحانی در سال 92 ترتیب دادیم تا با چگونگی عملکرد این شورا در سالی که گذشته و برنامه ها و اهداف  آینده این مجموعه بیشتر آشنا شویم.

جناب درخشانی اصولا کارکرد شوراهای مشورتی در شهرستانها چیست؟

شورای مشورتی متشکل از افرادی در طیف های مختلف اصلاح طلبیست که در آن حضور دارند، با توجه به نقش احزاب در پیشرفت یک جامعه مدنی و نیاز یک جامعه به پویایی احزاب فراگیر و با توجه به مشکلاتی که سالیان سال است احزاب در ایران با آن درگیر هستند نقش شورای مشورتی اصلاح طلبان در فراگیر شدن احزاب و کار تشکیلاتی و همچنین منسجم کردن همه نیروهای اصلاح طلب در شهرستانها بسیار چشم گیر می باشد.

- بیش از یک سال از انتخابات شورای مشورتی اصلاح طلبان شهرستان بندرانزلی می گذرد؛ عملکرد این شورا را چگونه ارزیابی می کنید؟

در واقع عملکرد شورای مشورتی اصلاح طلبان شهرستان بندرانزلی با تمام نقاط ضعف و کاستی ها در شهرستان بسیار ممتاز و چشمگیر بوده و حتی به باور بسیاری از شخصیت ها و افراد برجسته این جریان عملکردی درخشان و ماندگار از خود به جا گذاشت که تمام این نتایج حاصل درایت و پایمردی بزرگانی می باشد که بدون هیچ چشم داشتی و با از خودگذشتگی پا به این عرصه نهادند و تا آخر بر آرمان های  اصلاح طلبی خویش ایستادگی کردند.

- رابطه ی شورای مشورتی شهرستان با گروه ها و احزاب اصلاح طلب فعال سطح  شهر و بزرگان سیاسی شهرستان به چه صورت بوده است؟

با توجه به فراگیر نبودن احزاب در شهرستانها با تمام مشکلاتی که وجود دارد حتی المقدور سعی شده با احزابی که دفتر نمایندگی در شهرستان دارند به سوی همگرایی و وحدت گام برداشته شود که امیدواریم با توجه به تجربه انتخابات 94 این هم سویی هم از سوی شورای مشورتی و هم از سوی احزاب و شخصیت های تاثیر گذار این جریان چراغ راهی باشد برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستای سال آینده.

- انتخابات دوره ی بعدی شورای مشورتی چه زمانی خواهد بود

و چه تمهیداتی برای آن اندیشه اید؟

انتخابات دوره دوم شورای مشورتی در تاریخ 5 آذر برگزار مشود در این رابطه طی ساعتها جلسات کارشناسی و بحث و تبادل نظر،اساسنامه و آیین نامه اجرایی انتخابات  در شورای مشورتی اصلاح طلبان استان به تصویب رسیده و به شورای مشورتی شهرستان ها ابلاغ شده است این شورا در شهرستان مشغول برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات جدید می باشد که در اسرع  وقت روند و جرئیات آن به اطلاع تمام حامیان و جریانهای اصلاح طلبی خواهد رسید که امیدواریم با حمایت و حضور همه حامیان این جریان بتوانیم حضور چشمگیرتری در عرصه های سیاسی و اجتماعی شهرستان داشته باشیم

- برنامه  اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها چگونه خواهد بود ؟

با توجه به لزوم تداوم دولت تدبیر و امید اصلاح طلبان قطعا به گزینه ای بجز دکتر روحانی فکر نمیکنند و ضرورت دارد تا با حضور گسترده خود زمینه را برای رای  آوری بالا برای جریان عقلانیت کشور فراهم نمایند .همچنین انتخابات شورای اسلامی شهرستان با توجه به آشکار شدن مشکلات مردم برای مسئولین امر و انتقال آن به مقامات بالاتر و ارائه طرحهای کاربردی برای رفع معضلات و مشکلات شهری از درجه اهمیت بسیار بالایی برای جریان اصلاح طلبی برخوردار است . این انتخابات دست کمی از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی ندارد، نقش شوراها و اهمیت آن با توجه به آینده جریان اصلاح طلبی در انتخابات پیش رو می تواند مسیری مهم و روشنی برای رسیدن به خواسته های به حق مردم باشد. شورای مشورتی اصلاح طلبان هم با توجه به موارد ذکر شده و با هماهنگی با دیگر گروه ها وجریانهای همسو نقش خود را در انتخابات شورای شهر به بهترین نحو ممکن انجام خواهد داد.

 شما  به عنوان رییس ستاد  دکتر روحانی در سال 92، آیا برای وفاق و همدلی بین همه گروها ی همسو برنامه ای  در دست دارید ؟

به هرحال ذکر این نکته بسیار ضروریست که همه جریانات همسو، 8 سال تجربه ناخوشایند در دولت گذشته را نباید فراموش کنند و تمام شخصیتها و حامیان این گفتمان ضمن حفظ وحدت و انسجام خود باید از هر سخن تفرقه افکنی پرهیز کنند، بنده امیدوارم و این آمادگی  در مجموعه ستادی حامیان دولت در شهرستان و جریان اصلاح طلبی وجود دارد تا با اتحاد و همدلی با همه عزیزانی که دل در گرو این مرز و بوم دارند نقشه ای ماندگار از اتحاد و وفاق در شهرستان ایجاد نماییم.

-سخن پایانی؟

در پایان جا دارد از تمامی بزرگان و جوانان فرهیخته و از جان گذشته ای که در این یک سال با تمام وجود از این شورا و گفتمان حمایت کرده اند تشکر نموده و از تمامی آن بزرگانی که در این راه متحمل رنجش شدند پوزش  بطلبم

بقول میر سید علی همدانی :

هر که ما را ياد کرد، ايزد مر او را يار باد

هر که ما را خوار کرد، از عمر برخوردار باد

هر که اندر راه ما خاري فکند از دشمني

هر گلي کز باغ وصلش بشکفد، بي خار باد
پیشنهاد سردبیر

... و اما می‌ماند

بیشتر

پیشخوان روزنامه ها