مشاهده مطلب

      ۲۴ دی ۱۳۹۷      ۰             65707      اقتصادی   Print This Post Print This Post

خبرگزاری رویترز جزئیات اولین محموله میعانات گازی ایران به کره جنوبی که بعد از چهار ماه وقفه، انجام می شود را اعلام کرد.

به گزارش گیل پرس نیوز به نقل از ایرنا، این خبرگزاری با اشاره به مصاحبه با یکی از مقامات ارشد کره جنوبی نوشته است که یکی از خریداران نفتی در کره جنوبی طی ماه ژانویه حدود دو میلیون بشکه میعانات گازی از ایران دریافت می کند.
بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در ماه نوامبر ۲۰۱۸ میلادی اعلام شد ، این اولین محموله واردات نفتی کره جنوبی از ایران است.
محموله وارداتی کره جنوبی از ایران در دو بخش صورت می‌گیرد، که بخش اول ۹۶۰ هزار تن میعانات گازی در قالب نفت سبک است که معمولاً با ترکیب گاز طبیعی تولید می‌شود و انتظار می‌رود این محموله در هفته جاری در بندر اینچئون (Incheon) تحویل داده شود و محموله دوم ۹۹۰ هزار تنی است که برای تحویل در اواخر ماه جاری میلادی به کره جنوبی برنامه ریزی شده است .
پیش از این نیز «کیم جون» مدیر اجرایی شرکت پالایشگاهی «اس کی اینووِیشن» کره جنوبی تأیید کرده بود که این کشور واردات نفت خام از ایران را تا کمتر از یک ماه دیگر از سر می‌گیرد.
او روز جمعه گذشته اعلام کرد، سئول هم اکنون با ایران درباره محموله وارداتی نفت خام سرگرم مذاکره است و اواخر ماه ژانویه یا اوایل فوریه نفت خام ایران وارد کره جنوبی خواهد شد.
در ماه نوامبر سال میلادی گذشته، دولت آمریکا بعد از آن که از اعمال کامل تحریم هایش علیه ایران به ویژه در حوزه فروش نفت به خاطر نیاز همپیمانانش به واردات نفت ایران ناامید شد، هشت کشور را از جمله کره جنوبی از همراهی با خود در تحریم معاف کرد.
کره جنوبی چهارمین وارد کننده بزرگ نفت خام در جهان است و در کنار چین و هند، از مشتریان مهم نفت ایران به شمار می‌رود.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.