مشاهده مطلب

      ۱۳ دی ۱۳۹۷      ۰             65409      ورزشی   Print This Post Print This Post

به گزارش گیل پرس نیوز به نقل از سایت طرفداری،نزدیک شدن به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا رفته رفته توجهات به سمت امارات معطوف شده است. کشوری که به نظر می‌رسد با توجه به امکانات رفاهی مدرن خود یکی از شیک‌ترین میزبانی‌ها را داشته باشد. در قالب چند مطلب سعی بر این خواهیم داشت که ورزشگاه‌های میزبان رقابت‌های جام ملت های آسیارا معرفی کنیم.

ورزشگاه محمد بن زاید یک استادیوم چند منظوره در شهر دوبی کشور امارات متحده عربی است. این ورزشگاه بیشتر برای ورزش‌های فوتبال و کریکت مورد استفاده قرار می‌گیرد و محل انجام بازی های تیم الجزیره امارات است. وقتی در سال ١٩٨٠ افتتاح شد ١۵٠٠٠ نفر جمعیت داشت اما در سال ٢٠٠۶ ظرفیت آن به ٢۴٠٠٠ نفر افزایش یافت و سپس در سال ٢٠١٠ به ۴٢٠۵۶ نفر رسید.

محمد بن زاید

در برهه کنونی ورزشگاه محمد بن زاید یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین ورزشگاه‌های خاورمیانه در زمینه سیستم خنک کننده هوا به شمار می‌رود.

زاید

صندلی‌های این ورزشگاه به گونه‌ای تعبیه شده است که بهترین زاویه دید را به هوادار می‌دهد. طبقه همکف ورزشگاه کنونی شامل ورودی جایگاه VIP، یک سالن کنفرانس، یک اتاق پزشکی، یک سالن بدنسازی و اتاق‌های اداری است. طبقه اول شامل ٣٢ اتاق خواب برای تیم‌های مهمان است و طبقه دوم دارای ۴ اتاق رختکن برای بازیکنان، ۲ اتاق رختکن برای داوران و ۱ اتاق تست دوپینگ است. طبقه سوم نیز جایگاه VIP است که تعداد ١٠٠ نفر ظرفیت دارد. طبقه چهارم اتاق گزارشگران، مرکز رسانه، سالن کنفرانس خبری و سالن جدیدی است که ٢٠٠٠ نفر ظرفیت دارد.

زاید 1

این استادیوم به «ورزشگاه گنجینه» نیز معروف است چراکه میزبان بسیاری از دیدارهای خاطره‌انگیز تیم ملی امارات بوده است. از دیدارهای مهم برگزار شده در استادیوم محمد بن زاید می‌توان به جام جهانی جوانان در سال ٢٠٠٣، میزبانی از ٣ بازی جام باشگاه‌های جهان در سال ٢٠٠٨ و میزبانی از جام باشگاه‌های جهان در سال ٢٠١٠ اشاره کرد.

ماکت زایدماکت مربوط به ورزشگاه بازسازی شده محمد بن زاید

ورزشگاه محمد بن زاید میزبان ٧ بازی جام ملت‌های آسیا ٢٠١٩ به شرح زیر است:

١٧ دی ١٣٩٧: ایران – یمن (گروه D)

١٩دی ١٣٩٧: فیلیپین – چین (گروه C)

٢٣ دی ١٣٩٧: فلسطین – اردن (گروه B)

٢۵ دی ١٣٩٧: عمان – ترکمنستان (گروه F)

٢٨ دی ١٣٩٧: یک هشتم نهایی (تیم اول گروه D – بهترین تیم سوم گروه B/E/F)

۴ بهمن ١٣٩٧: یک چهارم نهایی

٩ بهمن ١٣٩٧: نیمه نهایی

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.