مشاهده مطلب

      ۱۲ دی ۱۳۹۷      ۰             65396      ورزشی   Print This Post Print This Post

به گزارش گیل پرس نیوز به نقل از طرفداری، با نزدیک شدن به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا رفته رفته توجهات به سمت امارات معطوف شده است. کشوری که به نظر می‌رسد با توجه به امکانات رفاهی مدرن خود یکی از شیک‌ترین میزبانی‌ها را داشته باشد. در قالب چند مطلب سعی بر این خواهیم داشت که ورزشگاه‌های میزبان رقابت‌های جام ملت های آسیا را معرفی کنیم.

ورزشگاه آل مکتوم یک استادیوم چند منظوره در شهر دوبی امارات متحده عربی است. ظرفیت این استادیوم ١٠٧۵٠ نفر است و ورزشگاه اختصاصی تیم النصر امارات محسوب می‌شود.

برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برنامه‌ای جهت بازسازی این ورزشگاه در نظر گرفته شد که به لحاظ معماری می‌تواند جالب توجه باشد. نمای خارجی این ورزشگاه روشن خواهد بود و در عین حال رنگ‌های آن تغییر خواهد کرد و یادآور ورزشگاه آلیانز آرنا خواهد بود.

آل مکتوم

در طی این بازسازی سه ضلع ورزشگاه کنونی تخریب شده و به شکل بیضی‌شکل ساخته خواهد شد. فقط قدیمی ترین ضلع آن که در سال ١٩٩۵ ساخته شد باقی خواهد ماند و البته بازسازی و طویل‌تر خواهد شد. در هر کدام از ضلع‌های ورزشگاه آسانسور نصب خواهد شد و با این تغییرات ظرفیت ورزشگاه به ١۵٠٠٠ نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

آل مکتوم

همانطور که پیش‌تر گفتیم رنگ ورزشگاه در روز سفید است و در شب آبی رنگ خواهد بود تا تداعی کننده رنگ باشگاه النصر امارات باشد.

مایکل جکسون

همچنین مایکل جکسون در برنامه کنسرت «تور خطرناک جهانی» قرار بود به کشور امارات و ورزشگاه آل مکتوم بیاید اما به دلیل ناراحتی روانی ناشی از اتهام کودک آزاری این تور به سرانجام نرسید.

ورزشگاه آل مکتوم میزبان ۶ بازی جام ملت‌های آسیا ٢٠١٩ به شرح زیر است:

١٧ دی ١٣٩٧: کره جنوبی-فیلیپین (گروه C)

٢٠ دی ١٣٩٧: بحرین – تایلند (گروه A)

٢٢ دی ١٣٩٧: لبنان – عربستان (گروه E)

٢۶ دی ١٣٩٧: ایران – عراق (گروه D)

٣٠ دی ١٣٩٧: یک هشتم نهایی (تیم اول گروه B – بهترین تیم سوم گروه A/C/D)

۴ بهمن ١٣٩٧: یک چهارم نهایی (برنده دیدار تیم اول گروه B – بهترین تیم سوم گروه A/C/D)  – (برنده دیدار تیم اول گروه F-تیم دوم گروه E)

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.