مشاهده مطلب

      ۰۸ دی ۱۳۹۷      ۰             65333      ورزشی   Print This Post Print This Post

به گزارش گیل پرس نیوز به نقل از سایت طرفداری، با نزدیک شدن به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا رفته رفته توجهات به سمت امارات معطوف شده است. کشوری که به نظر می‌رسد با توجه به امکانات رفاهی مدرن خود یکی از شیک‌ترین میزبانی‌ها را داشته باشد. در قالب چند مطلب سعی بر این خواهیم داشت که ورزشگاه‌های میزبان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را معرفی کنیم.

اگر در رابطه با کشور امارات مطالعه داشته باشید حتماً نام خاندان سلطنتی آل نهیان به گوش شما خورده است. ورزشگاه آل نهیان در سال ١٩٩۵ و در شهر ابوظبی امارات و برای میزبانی از جام جهانی جوانان ٢٠٠٣ افتتاح شد و سومین ورزشگاه شهر ابوظبی است. طبق دستور شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در سال ۱۹۷۴ و به واسطه سلطنتی بودن باشگاه الوحده امارات، عکس شخصیت‌های مهم سیاسی در قالب یک استند در ورزشگاه نصب شده است.

آل نهیان

این ورزشگاه در سال ٢٠٠٣ میزبان مرحله گروهی جام جهانی جوانان بود و در سال ٢٠٠۶ مورد بازسازی قرار گرفت.

استادیوم آل نهیان یک ورزشگاه چند منظوره است که در برهه کنونی غالباً برای ورزش فوتبال مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یکی از ورزشگاه‌های میزبان جام ملت‌های آسیا ٢٠١٩ برای این رقابت‌ها کاملاً تجهیز می‌شود. این ورزشگاه که در ابعاد ۶۵*١٠۵ است ١٢٠٠٠ نفر ظرفیت دارد و دارای ۴ رختکن، ۵٠ صندلی در جایگاه ویژه و ٧۶ صندلی بیزینس کلاس است. البته برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا ٢٠١٩ ظرفیت ورزشگاه آل نهیان در حال گسترش است.

آل نهیان

ورزشگاه آل نهیان میزبان ۵ بازی جام ملت های آسیا ٢٠١٩به شرح زیر است:

١۶ دی ٩٧: تایلند – هندوستان (گروه A)

١٩ دی ٩٧: ژاپن – ترکمنستان (گروه F)

٢٢ دی ٩٧: ویتنام – ایران (گروه D)

٢٣ دی ٩٧: کره جنوبی – چین (گروه C)

٢  بهمن ٩٧: یک هشتم نهایی (تیم اول گروه E – تیم دوم گروه D)

آل نهیان 1آل نهیان 2

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.