مشاهده مطلب

      ۰۸ آذر ۱۳۹۷      ۰             64330      اجتماعی, تیتر یک, ویژه   Print This Post Print This Post

به گزارش گیل پرس نیوز،دومین سمینار تخصصی شهرداران استان گیلان امروز (پنجشنبه) در بندرانزلی برگزار شد.

۱۵ پیشنهاد شهردار بندر انزلی برای مجمع شهرداران گیلان

حسن پورقربان شهردار بندر انزلی در ابتدای سمینا با گرامیداشت هفته بسیج  ابراز داشت: ، ایثار و گذشت بسیجی ها در جبهه های جنگ ، هوشیاری بسیجی ها در فرآیندهای فرهنگی ، حضور فعال بسیجی ها در عرصه سازندگی همیشه زبانزد بوده است .  امروز هر ایرانی یک بسیجی وفادار است و ما کارگزاران حکومت نباید در حوزه خدمتگزاری کوتاهی کنیم و در حقیقت با روحیه بسیجی در فکر مردم به معنی کلمه باشیم.

شهردار بندر انزلی در ادامه گفت: باید ترتیبی داده شود و مکانیسمی به وجود بیاید که کارگزاران حکومتی خودشان را به معنای حقیقی کلمه ، خدام و خدمتگزاران مردم بدانند و زمانی یک شهر از لحاظ توسعه به رشد می رسد که پروژه های ماندگار و اصولی را به بهره برداری برسانیم و بنده به عنوان یک شهردار در شهر زیبایی بندرانزلی در پی آنم تا با همیاری همه ، فانوس بندری ، همیشه روشن بماند و مرز این سامان راستایی به بلندای زیباترین شهرهای جهان داشته باشد.

پورقربان با اشاره به این که  امروز مردم از مسئولان  کار و خدمت شایسته می خواهند خاطرنشان کرد: مردم شهری سرشار از زیبایی ، امنیت و سلامت میخواهند داشته باشند و چه نیکو خواهد بود که در راه خدمت به مردم همیشه آماده ، استوار ، بی ریا ومصمم باشیم. اگر یکدلی ، کار و تلاش و ایمان و کار را همیشه مدنظر داشته باشیم ، موفق خواهیم بود و امیدوارم در این نشست امروز بهترین ها را الگو کنیم و خوشه چین فرآیندهایی باشیم که طعم خدمت دهد.

وی در ادامه پیشنهادات خود را برای تقویت مجمع شهرداران گیلان ارائه کرد. در پیشنهادات شهردار بندر انزلی آمده است: ۱) مجمع شهرداران استان گیلان با هدف استفاده از قدرت وحدت کلام ، هم افزایی ، تبادل اطلاعات و تجربیات تاسیس و دبیرخانه آن در شهرداری بندرانزلی مستقر گردد.

۲) تاسیس دفتر مطالعات استراتژیک شهرداری ها با هدف وحدت رویه و برنامه ریزی کلان در حوزه منافع مشترک اعم از صید وصیادی ، توریسم و گردشگری یا بوم گردی ، کشاورزی و تولیدات بومی ، هدایت آب های سطحی ، دفن زباله و…

۳)تغییر و تعدیل در نحوه محاسبه عوارض نوسازی برمبنای هزینه های عمرانی و یا افزایش مبنای درصد دارایی با توجه به فزونی هزینه ها

۴)شفاف سازی قدرالسهم ارزش افزوده هر شهر

۵)ترغیب قانون گذار جهت حذف قانون تسهیل که در این راستا بیشترین محرومیت و ضررهای آن گریبانگر شهرداری ها بوده است.

۶)تقبل هزینه های طرح های مطالعاتی و زیربنایی همچون طرح جامع ، طرح تفصیل ، طرح ترافیک ، هدایت آب های سطحی ، توسعه فرهنگی و اجتماعی ، نقشه های هوایی از سوی وزارت کشور و شهرسازی

۷)تقویت پشتوانه حقوقی اخذ عوارض محلی همانند سایر مالیات ها از جمله ارزش افزوده

۸)تشکیل کارگروه های فنی و مهندسی ، عمران ، خدمات شهری ،ماده ۱۰۰ ، ماده ۷۷ ، فناوری اطلاعات ، آتشنشانی ، حمل و نقل ، فضای سبز ، آرامستان ، مبلمان شهری ، درآمد ، نوسازی ، مالی ، منابع انسانی و کارگزینی و… با عضویت مدیران و کارشناسان شهرداری های استان و به محوریت هر یک از شهرداری ها با هدف آموزش ، تبادل اطلاعات و تجربیات و کاهش هزینه ها

۹)پیشنهاد طرح نحوه پرداخت پاداش (حق عمران شهرداران) صرفا از کار عمرانی به کار عمرانی و کاهش هزینه های جاری و انجام امور زیربنایی ، اعم از طرح های مطالعاتی، دولت الکترونیک ، شهر الکترونیک ، شهروند الکترونیک به وزارت کشور ۱۰) ترغیب نمایندگان محترم مجلس جهت ارائه طرح تغییر محاسبه حقوق کارکنان شهرداری ها از قانون نظام هماهنگ حقوق به قانون خدمات کشوری

۱۱) ایجاد وب گاه معرفی پیمانکاران و مشاوران عمرانی و کالا و خدمات دارای صلاحیت فنی و بالاخص توانمند و متخصص و فنی و کارآمد، جهت بهره برداری شهرداری های دیگر.

۱۲) تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی که سالیان زیادی در شهرداری ها مشغول هستند که بعضی از این نیروها بیش از ده سال سابقه کار دارند و همچنین تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی بمنظور انجام امور تخصصی شهرداری ها همچون ذیحسابی.

۱۳) باتوجه به موقعیت خاص جغرافیایی و اقلیمی استان در زمینه ها فضای سبز شهرداری های گیلان ملزم به تهیه طرح جامع و تفصیلی فضای سبز با نظارت دفتر فنی استانداری گیلان اقدام نمایند.

۱۴) افزایشی فوق العاده خوب کارکنان شهرداری ها و آیین نامه حقوقی شهرداران از طریق نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

 

۱۵) با توجه به حذف عوارض های شهرداری یکی پس از دیگری در دیوان عدالت اداری و در دفاع از موارد عدیده حقوقی و قضایی شهرداری ها و خصوصا شهرداران، پیشنهاد می شود یک تیم حقوقی در استانداری به همین موضوع‌ تشکیل و فعال شود.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.