مشاهده مطلب

      ۳۱ خرداد ۱۳۹۷      ۰             57720      اجتماعی, سیاسی, ویژه   Print This Post Print This Post

صبح امروز جلسه کمیسیون امور بانوان با حضور سرپرست فرمانداری لاهیجان برگزار گردید.

مهندس جانبازی در ابتدای سخنان خود گفت: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید اینست که بانوان در محیط اداری باید همگام آقایان باشند و بنده این امر را از بدو ورود به لاهیجان در اولویت قرار داده ام.

امیر جانبازی گفت: توانمندسازی و فراهم آوردن شرایط مناسب بانوان باید در دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود و به همین دلیل زنان باید در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حضور بیشتری داشته باشند که در این زمینه محدودیتی در این شهرستان وجود ندارد.

افزود: خانم های جامعه باید به این باور برسند که توانمند هستند و می توانند بیش از این هم توانمند باشند و شرایط حضور  برای  قشر بانوان در جامعه مهیا شود و  خودشان نیز در این زمینه ورود کنند و فعال باشند.

وی با تاکید بر سیاست های دولت و استاندار گیلان  مبنی بر استفاده از توان بانوان و جوانان در عرصه های سیاسی ، اجتماعی و مدیریتی  گفت:حضور زنان در جایگاه مدیریتی شهرستان لاهیجان  ۱۳درصد بود که طی شش ماه  اخیر این رتبه به ۲۲درصد رسیده است که ۹ درصد رشد نشان می دهد و  این افزایش تا ۳۰درصد هم رشد خواهد رسید.

سرپرست فرمانداری لاهیجان تاکید کرد: بانوان مشاور ادارات فقط مشاور مدیر حوزه کاری خود نیستند بلکه مشاوران همه بانوان  به عنوان  بهره برداران از  امکانات آن حوزه  به شمار می روند.

وی افزود: لاهیجان یکی از شهرستانهای میباشد که بیشترین سطح کشاورزی را ( زراعت، باغی) در سطح استان دارد.

جانبازی با اشاره به اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در لاهیجان، گفت: طرح تجهیز و نوسازی در کشاورزی حائز اهمییت میباشد و تاکنون ۲۸۰۰ هکتار در شهرستان این طرح اجرایی شده است.

فرماندار شهرستان هدف از کشاورزی مدرن و مکانیزه، یکپارچگی اراضی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین را برای کنترل نهاده‌های کشاورزی آب و خاک دانست و افزود: یکی از مواردی که می‌تواند کشاورزی شهرستان، استان و حتی کشور را متحول نماید، اجرای طرح کادستر می‌باشد که از بدو ورود بنده این طرح در اولویت بخش کشاورزی قرار گرفت و هم‌اکنون ۴۳ هزار هکتار از اراضی لاهیجان به عنوان پایلوت کشوری در حال اجرا طرح کاداستر می‌باشد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان در ادامه به مباحث گردشگری پرداخت و افزود: شهر لاهیجان را بعنوان عروس شهرهای ایران می‌شناسند ولی بنا بر این است به گونه ای در بحث گردشگری ورود شود که کل شهرستان را به سطح کشور بعنوان شهرستان زیبا معرفی نمائیم تا اقامت مسافرین و گردشگران طولانی شود‌.

فرماندار لاهیجان یادآورشد: گیلانی ها لاهیجان را متعلق به کل استان می  دانند و دوست دارند به این شهرستان سفر کنند و از زیبایی های آن استفاده نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان با اشاره  به تلاش هایی که برای رسیدن  شهرستان لاهیجان  به جایگاه واقعی خود در بخش گردشگری  در جریان است ، گفت: به منظور  دسترسی بهتر مردم  لاهیجان  به ساحل دریا  جاده های دسترس این مسیرها درحال آسفالت و تعریض قرار دارند  تا مردم بتوانند بطور مستقیم از لاهیجان به ساحل برسند .

جانبازی به بهداشت و درمان شهرستان اشاره داشت و افزود: لاهیجان با توجه به ظرفیت های موجود میتواند به‌عنوان قطب بهداشتی و درمانی شرق گیلان مطرح گردد و این نگاه ویژه مسئولان استانی را میطلبد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه این جلسه از انتصاب یک بانو بعنوان مدیرکل ورزش و جوانان ابراز خرسندی کرد و افزود: سیاست جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم در خصوص انتخاب سرکار خانم بخشی بسیار ارزشمند و قابل تحسین بوده است.

وی در ادامه انتخاب رئیس ورزش و جوانان لاهیجان را بعنوان معاون مدیرکل ورزش تبریک گفت و افزود: برای بنده باعث بسی خوشحالیست که مدیری از این شهرستان ارتقا می‌یابد اما لااقل از مدیرکل مربوطه انتظار می‌رود با فرماندار هماهنگی لازم را بعمل آورد تا اینگونه ورزش شهرستان که حرفی برای گفتن در سطح ملی و بین المللی دارد بدون متولی نباشد.

وی به صدور مجوز از سوی استاندار محترم مبنی بر تماشای فوتبال در حاشیه استخر اشاره کرد و افزود: با توجه به استقبال دکتر سالاری به برگزاری برنامه تماشای فوتبال در فضای باز، لاهیجان درخواست صدور مجوز را نمود و عزیزان تیم ملی در یک جدال دیدنی تیم مراکش را مغلوب خود کردند و دیدیم که شور و نشاطی لاهیجان را فرا گرفت.

سرپرست فرمانداری لاهیجان به عدم پیگیری فرهنگ و ارشاد در خصوص تکمیل مجتمع فرهنگی پرداخت و افزود: در لاهیجان مشکل وجود سالن آمفی تئاتر لمس می‌شود اما با توجه به تخصیص بودجه و تامین اعتبار مجتمع فرهنگی باز شاهد کم کاری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد هستیم.

وی به طرح اشتغال جوانان در قالب روستایی و فراگیر اشاره کرد و گفت: در هفته سه روز جلسات کارگروه اشتغال برگزار میگردد، تعداد ۲۹۷ طرح در قالب بسته‌های اشتغال (فراگیر و روستایی) بااعتباری به مبلغ بیش از ۸۴۰ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال تصویب و جهت بر‌رسی نهایی به دبیرخانه استان ارسال‌شده است که لاهیجان در معرفی پروژه‌های اشتغالزا رتبه اول را در استان دارد.

جانبازی در پایان سخنان خود گفت: انسجام بسیار خوبی در لاهیجان حاکم است و در همه شرایط علی الخصوص مواقع بحرانی همگان شاهد عدم وجود مشکل در بارش برف اخیر و آتش سوزی سوستان به همت نیروهای مردمی، بسیج و امدادی بودند و این نشان از فضای همدلی در شهرستان لاهیجان می‌باشد.

 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.