مشاهده مطلب

      ۳۱ خرداد ۱۳۹۷      ۰             57698      اجتماعی, علمی - فرهنگی, ورزشی, ویژه   Print This Post Print This Post

به گزارش گیل پرس نیوز،شب گذشته شهروندان آستارا موفق شدند  بازی ایران و اسپانیا  را در پارک معلم این شهر تماشا کنند. یونس رنجکش فرماندار آستارا نیز از جمله حاضرین در این گرهمایی فوتبالی بود.

یونس رنجکش در حاشیه تماشای بازیفوتبال تیم ملی کشورمان در پارک معلم آستارا و در جمع شهروندان اظهار داشت : این اماکن عمومی در صورت حضور خانواده ها در کنار یکدیگر می تواند تنظیم کننده روابط اجتماعی و تامین امنیت اخلاقی در کنار کنترل هیجانات مختلف باشد که تاثیر بسزایی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی و کنترل آن در اماکن عمومی دارد.

وی اظهار داشت : پخش مسابقات فوتبال تیم ملی کشورمان تجربه خوبی در این ایام برای استفاده از فضای اماکن عمومی برای ایجاد همبستگی های اجتماعی و برنامه ریزی های مرتبط در این زمینه بود که در هماهنگی با دستگاههای اجرایی مربوطه انجام شد.

وی اضافه کرد : در صورت برنامه ریزی اصولی و تامین امکانات مناسب جامعه توان کنترل هنجار گریزی ها را دارد و در این زمینه تنها باید به مردم اعتماد کرد زیرا عموم مردم با توجه به اعتقاد و رعایت الزامات زندگی اجتماعی وحقوق_شهروندی با توجه به فرهنگ و آموزه های دینی و اخلاقی خود را مسوول پذیر می دانند.

وی یاد آور : ممکن است در یک جامعه تعداد معدودی از افراد وجود داشته باشند که مشکلاتی را فراهم کنند اما اگر مدیریت این افراد ر ا به مردم واگذار کنیم آنها خواهند توانست کنترل و هدایت لازم را داشته باشند.

فرماندار آستارا تاکید کرد : تولید نشاطاجتماعی با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود جامعه از سیاست های دولت است که باید همه تلاش کنیم تا از این نشاط در مسیر همگرایی و همبستگی های اجتماعی برای پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه کشور و نظام استفاده کنیم.

رنجکش ضمن تشکر از مجموعه اقدامات و همکاری های نیروی انتظامی ، شهرداری و سایر دستگاههای اجرایی در همکاری برای پخش فوتبالجام جهانی در پارک ها و اماکن عمومی این شهرستان ان را تجربه خوبی برای مدیریت اجتماعی عنوان کرد.

وی همچنین از رعایت اصول اخلاقی و اجتماعی توسط شهروندان آستارا نیز قدر دانی کرد و اظهار امیدواری نمود تا مردم و مسوولان شهرستان انگونه که تاکنون برای رفع مشکلات آستارا همکاری داشته اند این روند با تجربیات گذشته ادامه یابد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.