مشاهده مطلب

      ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷      ۰             54555      یادداشت   Print This Post Print This Post

شهرها به عنوان متراکم ترین سکونتگاه هاى انسانى هستند که نحوه ى زندگى در آن ها رابطه ى مستقیم با کیفیت فضاهاى شهرى دارد. بر این اساس نباید دیدى صرفاً کالبدى به شهرها داشته باشیم. فضاى شهرى به عنوان قسمت اصلى زندگى شهروندان داراى مفهوم عمومى و اجتماعى است، هر فضایى در شهر را نمى توان فضاى شهرى دانست، فضاهاى شهرى همواره باید زنده، پویا و جایگاهى براى تعاملات اجتماعى و عرصه حضور مردم باشند.
امروزه با افزایش سیستم هاى حمل و نقل، پیاده روى به منظور دسترسى به اهداف مختلف کمرنگ شده و نادیده گرفتن زیبایى شناسى فضاى شهرى سلطه ى خودروها را بر شهر رقم زده است. این موضوع باعث کاهش تعاملات اجتماعى و حضور افراد در فضاهاى شهرى مى شود.
مطالعات دانشمندان شهرسازى در جهان نشان مى دهد که اگر مسیر جاده و خیابان بیشترى بسازید، ماشین هاى بیشترى جذب مى کنید؛ اگر مسیر دوچرخه بیشترى بسازید، دوچرخه سواران بیشتر و اگر فضاى بیشترى براى مردم طراحى کنید، مردم بیشتر و البته زندگى عمومى بیشترى را جذب خواهید کرد.
همچنین باید توجه داشت که همواره کیفیت فضاهاى شهرى از کمیت آن ها مهمتر است. براى مثال یک پارک بزرگ با تمام امکانات تفریحى و رفاهى از قبیل انواع وسایل بازى و ورزشى، نور کافى، مبلمان مناسب، سرویس بهداشتى و… افراد بیشترى را به خود جلب مى کند تا چندین قطعه زمین که با قرار دادن تعدادى نیمکت پارک نامیده شود، و یا بازارى که با قرار گرفتن نیمکت، آبخورى و حتى فضاى سبز مناسب مى تواند آرامش لازم براى حضور و خرید افراد را فرآهم کند از رونق بیشترى برخوردار است.
باید پذیرفت که پویایى و سرزندگى شهرها با حضور شهروندان گره خورده و نمى توان تاثیر روابط و تعاملات اجتماعى را بر زندگى فردى و اجتماعى افراد نادیده گرفت. یکى از انواع فضاهاى پویا و سرزنده در جهان مراکز خرید پیاده است که تعاملات مستقیم انسانى در آن ها شکل مى گیرد و باعث تقویت ارتباطات مى گردد. شاید خیلى از افراد تصور این را داشته باشند که شهر پیشرفته به این معنا است که هیچ مکانى دور از وسایل حمل و نقل نباشد! براى مثال تاکسى، اتوبوس یا حتى خودرو هاى شخصى مقابل مغازه ها بایستد و مسافر پایش را از داخل ماشین مستقیماً داخل مغازه بگذارد و نیازى به پیاده روى نباشد.
اما اینگونه نیست! بسته شدن مسیر بازار به روى خودرو ها فضا را براى حضور افراد بهبود مى بخشد. ایمنى و امنیت در هنگام قدم زدن، دید کافى به اطراف، آرامش در حرکت و همچنین وجود فضاى کافى و امن براى عبور ویلچر و حتى کالسکه کودک به افراد اجازه مى دهد تا زمان بیشترى را در فضاهاى عمومى شهر سپرى کنند، با آرامش خاطر قدم بزنند و از حضور در شهر، ارتباط با دیگران و خرید کردن لذت ببرند.
نباید فراموش کرد که در زندگى ماشینى امروز نیاز هاى روحى و روانى انسان ها در حال فراموشى است. انسان موجودى اجتماعى است و تعاملات او با دیگران باعث شادابى و نشاط مى شود، همچنین سرزندگى شهرها بدون حضور افراد امکان پذیر نیست. و شاید در پایان باید اینگونه گفت که شهر بدونِ حضور شهروندان تنها فضایى مُرده است.

نگین نعیما
کارشناس مهندسی شهرسازی

عضو کانون مهندسان حزب کارگزاران سازندگی بندرانزلی

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.