مشاهده مطلب

      ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷      ۰             54386      اجتماعی, اقتصادی, تیتر یک, سیاسی, ویژه   Print This Post Print This Post

اختصاصی گیل پرس نیوز;استاندار گیلان در جلسه روز سه شنبه (۲۵ اردیبهشت) ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار کرد: باید بر برون سپاری کارهای دولتی بر سمن ها تاکید شود، تشکل ها باید بیایند از مشکلاتشان بگویند از نکات قوت و ضعفشان بگویند تا از تجربیاتشان استفاده شود.

مصطفی سالاری تصریح کرد: در زمینه مشاوره ازدواج نیز باید از استانهایی که در گذشته این طرح را اجرا کرده اند کمک بگیریم و بر اساس پیشنهادات افراد مجرب کار عملیاتی انجام دهیم .

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت جوان گرایی در بدنه دولت، گفت: جوان گرایی در ادارات استان به تدریج در حال تحقق است. ادارات و نهادهابی که از جوانان استفاده کرده اند تشویق و آنها که در این زمینه کوتاهی کرده اند، توبیخ خواهند شد.

وی تاکید کرد: در حداقلی ترین حالت باید یک معاون مدیر کل جوان در هر اداره داشته باشیم و از فرمانداران شهرستانها خواسته ایم در انتخاب معاونان و بخشدران حداقل یک نفر از بانوان متخصص را در نظر بگیرند و بخشداران را حتی الامکان از افراد زیر ۴۰ سال انتخاب نمایند تا در آینده، شاهد درخشش آنها در سطوح بالای مدیریتی باشیم.

سالاری در ادامه‌ گفت: با صحبت کردن درباره مشکلات جوانان و مطالباتشان می‌توانیم خواسته های آنها را به گوش تصمیم گیرندگان برسانیم. از جوانان انتظار داریم در مسائل عمیق‌تر ورود کرده و در تصمیم سازی ها نقش داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری در رشد و توسعه استان گفت: یک محور از ۳۲ محور گردشگری، بوم گردی است در سال گذشته روزانه ورود حدود ۴۴میلیون نفر مسافر به گیلان داشتیم و با توجه به اینکه آزاد راه تهران را به گیلان نزدیک کرده است، اگر برنامه ریزی مناسب داشته باشیم میتوانیم به درستی اشتغال زایی نماییم و با آسیب های اجتماعی و تخریب زیست محیطی مقابله کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه متذکر شد: بخش عمده درآمد زایی مردم این استان از راه کشاورزی تامین می شود، در گیلان کمتر می‌توانیم شغل جدید ایجاد کنیم اما میتوانیم بهره وری را بیشتر کنیم از کمیته های ۴۸ گانه ۱۳ کمیته مربوط به کشاورزی و ۳ کمیته مربوط به گردشگری است.

وی ادامه داد: در گیلان آب بندان ها ظرفیت بسیار خوبی دارند و امسال با لایروبی آنها میتوانیم کار گسترده ای انجام دهیم، می‌توانیم کلبه ها ،خانه هاو رستوران های شناور بسازیم و اگر ساخت چنین فضاهایی را به مردم استان بدهیم و تسهیلات در اختیارشان بگذاریم درآمد خوبی برای مردم ایجاد کرده ایم و از لحاظ آسیب های اجتماعی نیز محیط های استان تحت کنترل خودمان خواهد بود.

استاندار گیلان گفت: نزدیک بودن تهران به گیلان علاوه بر این که فرصت است می‌تواند تهدید هم باشد به طور مثال اگر ۴۰ میلیون نفر در روز مسافر به گیلان داشته باشیم به طور متوسط در یک سال گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومنی خواهیم داشت که باید برای این قسمت برنامه ریزی کنیم تا با مشکلات اقتصادی و فرهنگی رو به رو نشویم..

سالاری با اشاره به استارت اپ ها و فعالیت مثبت جوانان در این زمینه گفت: زنجیره ای مدیریت کردن استارت اپ ها و بازاریابی و مدیریت آن باعث رشد اقتصادی استان می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم روستاییان در روستا بمانند نیاز به کار و برنامه ریزی صحیح داریم، در تمام روستاهای گیلان میتوان راحت تر از شهر زندگی کرد باید جوانان در این کار ورود و شرایط زندگی در روستاها رو مهیا کنند معاون ورزش و جوانان نیز اعتباری برای ساماندهی اوقات فراغت روستایی در نظر گرفته است.

سالاری گفت : در گیلان هزار روستای بالای ۴۰۰ نفر جمعیت داریم و مقرر شده است برای چنین روستاهایی یک زمین ورزشی با امکانات مناسب و به طور یکسان برای تمام روستاها بسازیم و مسابقات مستمر و مفرح برگزار نماییم.

نماینده دولت در گیلان افزود: حضور سمن ها کمک کننده است باید مسائل خاص را مطرح نموده تا بتوانند از ظرفیت خود بهره بیشتری ببرند.

مصطفی سالاری در پایان ابراز امیدواری کرد: با مشارکت مردم و جوانان و نگاه ویژه دولت به استان گیلان در سال۹۷ اتفاقات خوبی در زمینه اشتغال در ای استان رخ خواهد داد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.