مشاهده مطلب

      ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷      ۰             54384      اجتماعی, اقتصادی, تیتر یک, سیاسی, علمی - فرهنگی, ویژه   Print This Post Print This Post

اختصاصی گیل پرس نیوز;معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان استان گیلان اظهار کرد: به هیچ عنوان مسئله‌‌ی کاهش امید در جوانان را قبول ندارم، درست است که جوانان محدودیت هایی دارند و مخالفت ها بسیار است اما جوانان با امید کامل در حال فعالیت هستند.

محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه امیدوار ترین قشر جامعه جوانان هستند،تصریح کرد: دولت باید به صحبتهای جوانان گوش فرا دهد و در جهت افزایش امیدواری آنها حرکت نماید در غیر این صورت این دولت است ضرر خواهد کرد نه جوانان.

وی در ادامه افزود: از اتفاقات کشور درک واقعی دارم با مخالفتهایی که با جوانان میشود آشنایی کامل دارم ؛قبول دارم که در یک دهه به جوانان بی اعتنایی شد اما هم اینک در استانی هستم که جوانترین استاندار را دارد رییس جمهور نیز به تمام نهاد ها و وزرا دستور داده که در ادارات و انتصابات بحث جوانگرایی و انتصاب بانوان را در نظر داشته باشند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین متذکر شد: زمانی که بحث ستاد ساماندهی جوانان را مطرح میکنیم از موضوع بین بخشی صحبت میکنیم حدود ۲۵ نهاد در تمام استان ها با این موضوع درگیر هستند ما به عنوان وزارت ممکن است بالای ۲۰ هزار میلیاردتومان اعتبار داشته باشیم ولی سهم ما به عنوان معاونت جوانان یک هزارم آن اعتبار هم نیست.

تندگویان افزود: می خواهیم در استان گیلان ستادها با مصوبات عملیاتی تشکیل شود تا مردم شاهد نمود تغییرات در این استان باشند.

وی همچنین با اشاره به برخی از مصوبات گفت: زمانی که بحث اشتغال مطرح میشود جوانان را نمی توان دولتی و حاکمیتی کرد باید برای برون رفت از مشکلات راهکارهای خارج از دولت پیدا کرد.

محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه تشکلها باید افزایش روز افزون داشته باشد، تاکید کرد: تشکل ها از دولت معافیت مالی دریافت می کنند ، موضوع بیمه ندارند و همچنین چتر حمایتی دولت را در مسائلی همچون وام و کمک های مالی احساس خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اشتغال جوانان خاطرنشان کرد: یکی از راه حل های برون رفت از موضوع اشتغال تشکیل و ایجاد این تشکل هاست به شرطی که یکی از اهداف مصوبات ستاد ساماندهی این باشد که نهادهای واقع در استان کارهای خود را به این تشکل ها بسپارند.

تندگویان افزود: در حال حاضر ۸۰ تشکل فعال در استان داریم و همین تعداد نیز منتظر تشکیل هستند که خود ما چتر حمایتی بابت اعتبارات توانمند سازی تشکل ها در حوزه های مختلف را انجام میدهیم؛ این تشکل ها در حوزه های عمرانی،هنری،مذهبی،پژوهشی در حال فعالیت هستند و این یکی از راهکارهای تولید اشتغال در خود استان است این تشکل ها نباید وابسته به دولت و امکانات دولت باشند تشکلهای مردم نهاد، جوانانی هستند که از اعتماد مردم استفاده میکنند .

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: هفته گذشته اولین شبکه گردشگری را رونمایی نمودیم که میتوانیم این شبکه در اختیار بوم گردی استان قرار دهیم با و با استفاده از آن، جوانان کارهای بزرگی در زمینه اقتصادی انجام خواهند داد، همچنین میتوان از این شبکه برای صادرات مرکبات،میوه و برنج استفاده کرد.

وی ادامه داد: شتاب دهندگی کار جوانان است چون نیاز به علم روز ،جوانگرایی و خلاقیت دارد، باید مصوبه ای صادر نماییم که بر اساس آن در هر جلسه ستاد ساماندهی، تعدادی از تشکل ها برای بیان گزارش کار خود در جلسه حضور یابند.

تندگویان با درخواست از شهرداری ها برای حمایت از تشکل های مردم نهاد، گفت: شهرداری ها به صورت رایگان به تبلیغ تشکل ها در سطح شهر بپردازند و ما نیز در جلسات پیگیر روند عملیات اجرایی تشکل ها باشیم و اطمینان یابیم بر اساس فرمت از پیش تعیین شده حرکت می کنند.

وی با اشاره به مشکلات اجتماعی طلاق، تاکید کرد: لازم است مشاوره های قبل از ازدواج به صورت اجباری انجام شود، زیرا شناخت کامل طرفین از یک دیگر باعث کاهش چشمگیر میزان طلاق در جامعه خواهد شد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: انتصابات حوزه جوانان بحثی جدی از مطالبات جوانان است، در سطح استان هر نهاد باید یک مدیر جوان داشته باشد و به بانوان نیز در این انتصابات توجه ویژه شود زیرا این موضوع در خواست موکد دولت و ریاست جمهوری است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.