مشاهده مطلب

      ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷      ۰             54340      اجتماعی, اقتصادی, ویژه   Print This Post Print This Post

به گزارش گیل پرس نیوز، رصد خانه رشت پروژه ای ست که در شورای سوم تصویب و بنای ساختمان آن نهاده شد و با اتفاقات ناگوار آن شورا بدون تکمیل و بهره برداری رها شد.

این ساختمان در شورای چهارم با اعمال نظر مشاور اصفهانی شهردار وقت، بارها دچار تغییر و تحول شد؛ تغییراتی همچون نامگذاری و جانمایی اتاق ها و تخصیص برخی از آنها برای گروه بازآفرینی شهر رشت تا آمفی تئاتری که یک روزه مجهز به صندلی و… شد تا شاید در سفر معاون وزیر به رشت، توسط ایشان افتتاح گردد.

در این میان مسئولیت این ساختمان نیز، چندین بار میان سازمان فرهنگی، ورزشی و شهرداری منطقه ۴ رشت، تغییر کرد و نهایتا در چند ماهه اخیر مسئولیت آن بر عهده سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری گذاشته شد که با کم کاری این سازمان با وجود ظرفیت و فضای مناسب آن همچنان بلااستفاده مانده و جز بهره برداری موردی از آن استفاده ای نشده است.

از سویی تخریب دیوارهای مجموعه بطور کامل امنیت مجموعه کوشیار گیلانی یا کمپینگ عینک را از بین برده و آثار آن را میتوان در شیشه های شکسته ساختمان رصدخانه(شورای سوم) یا تالار گفتمان سلامت(شورای چهارم) دید و همه این اتفاقات برای پروژه ای رخ داده است که ظرفیت بالایی برای اجرای طرح های فرهنگی،علمی،اجتماعی و… با برنامه ریزی درست و مدون دارد.

حال سوال اینجاست که:

۱_آیا شهرداری در این چند سال نتوانسته بودجه لازم برای تجهیز رصدخانه را فراهم کند؟

۲_تصمیم تخریب دیوارها،نرده ها،بخشی از روشنایی محوطه و فضای سبز این مجموعه که همگی از بیت المال و با هزینه شهرداری ساخته شده بود توسط چه کسانی و با حمایت کدامیک از اعضای شورای چهارم صورت گرفت؟

۳_در این سه سال بعد از اتمام و تجهیز بخش اداری ساختمان متولیان آن(شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی)چه استفاده مناسب و برنامه درستی برای آن در نظر گرفته اند؟

۴_سپردن کلید ساختمان رصد خانه به انجمن ها بدون نظارت بر ورود و خروج و عملکرد آنها بدون داشتن ناظر حاضر در رصدخانه در دوران شهرداری  با چه توجیحی صورت می گرفت؟

گیل نامه

     

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.