مشاهده مطلب

      ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷      ۰             54208      اجتماعی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, ویژه, یادداشت   Print This Post Print This Post

اختصاصی گیل پرس نیوز،از زمانی که تصویر تابلوی نصب شده بر روی پل نوستالژیک غازیان در یکی از رسانه‌های شهر بندرانزلی منتشر شد با احترام به مجریان این طرح در اداره کل بنادر و دریانوردی و با در نظر گرفتن نیت نیک این دوستان سوالی که ذهن‌ها را به خود مشغول نموده اینست که اگر این تابلو بعنوان مثال در سالن همین اداره کل، یا در محوطه آن، یا در یکی از پارک‌های شهر بندرانزلی و در کل در هر جای دیگری نصب می‌شد تفاوتش با جایگاه فعلی آن چه بود؟


تابلویی که با قرار گرفتن در جلوی آن، تقریباً تمام منظره منحصر به فرد بندر را به دلیل دیواره‌ای که حروف بر روی آن نصب شده، از دست می‌دهید!
بهتر است اینگونه به این مسئله بپردازیم که اصلاً هدف از ساخت المان‌های مشابه این تابلو چیست؟
مگر غیر از این است که در حال حاضر اکثر المان‌هایی که این تابلو از آنها الهام گرفته شده محلی برای ثبت تصویر گردشگران و بومیان منطقه و اشتراک‌گذاری این تصاویر و در واقع نوعی تبلیغ برای جذب گردشگر به واسطه ایجاد توجه به یک جاذبه گردشگری خاص است؟
ظرفیتی که این تابلو بصورت تمام و کمال آن را از بین برده و به واقع با وجود درج نام زیبای انزلی و ملوان بر روی آن هیچ جاذبه بصری دیگری درخود جای نداده است.
نکته جالب توجه اینکه در فاصله اندکی از این سازه، المانی مشابه با کیفیتی قابل قبول و با ساختار صحیح در کنار پل غازیان با منظره زیبای همین پل در محوطه یک مجتمع پذیرایی نصب شده که به مراتب از کیفیت بیشتری برخوردار است و استاندارد‌های لازم برای این دست المان‌ها در آن کاملاً رعایت شده است. نمونه دیگر اما نصب المان مشابه در فاز گردشگری منطقه آزاد انزلی است که به دلیل جانمایی صحیح از استقبال عمومی قابل توجهی برخوردار است و این مسئله البته به گونه‌ای متذکر این نکته است که دلیل پیشی گرفتن صنعت گردشگری در منطقه آزاد از شهر بندرانزلی در واقع استفاده مناسب آن مجموعه از ظرفیت‌های موجود است.
مبحث مهم دیگر پرداختن به این مسئله است که آیا سازه مذکور با مجوز اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و یا نظارت شورای اسلامی شهر بندرانزلی در این مکان نصب شده است یا خیر؟ اگر جواب این سوال مثبت باشد که نقد حاضر بر این مجموعه نیز وارد است و اگر این سازه بدون هماهنگی نصب شده باشد دور از انتظار نیست که دلایل این عملکرد جزیره‌ای و موازی‌کاری با مدیریت شهری از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی برای عموم تبیین شود‌.
امید آنکه مجریان گرانقدر این سازه با ایجاد اندکی تغییر در ساختار، ماهیت آن را از یک تابلوی چوبی به یک المان زیبای شهری دگرگون نمایند و زیبایی منظره بندر خاطره‌انگیز انزلی را به تصاویری که در کنار این اسامی دلنشین ثبت می‌شود بیفزایند.

المان انزلی در منطقه آزاد

رستوران دریایی مارینو

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.