مشاهده مطلب

      ۱۶ فروردین ۱۳۹۷      ۰             52752      اجتماعی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, گزارش, گزارش تصویری, ورزشی, ویژه   Print This Post Print This Post

گزارش تصویری بیستمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران و پسرش

بیست سال از درگذشت کاپیتان اسبق و فقید تیم ملی فوتبال و ملوان بندرانزلی می‌گذرد و امروزمردم انزلی همچنان به یاد او و پسر خردسالش «راستین » مراسم بیستمین سالگرد فراقش را برگزار کردند.

 بیست سال از درگذشت کاپیتان اسبق و فقید تیم ملی فوتبال و ملوان بندرانزلی می‌گذرد و امروزمردم انزلی همچنان به یاد او و پسر خردسالش «راستین » مراسم بیستمین سالگرد فراقش را برگزار کردند.

سیروس قایقران متولد اول بهمن سال ۱۳۴۰ در محله کلویر انزلی است. در سن ۱۷ سالگی به عضویت تیم ملوان درآمد و در سال ۱۳۶۳ به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. او در سال ۱۳۶۶ تنها فوتبالیست شهرستانی بود که بازوبند کاپیتانی را به بازو بست.

از افتخارات ملی قایقران می توان به مقام سومی جام ملت های آسیا در سال ۱۳۶۷ و قهرمانی در مسابقات بازی های آسیایی ۱۹۹۰ پکن پس از ۲۰ سال اشاره کرد.

سیروس قایقران در ۱۰۰ مسابقه ملی حضور داشت که ۴۳ مسابقه رسمی بود.در ۲۱ بازی کاپیتان تیم ملی بوده و ۱۴ گل هم به ثمر رسانده است.

اولین بازی ملی او در سال ۶۳ برابر یوگسلاوی و آخرین آن در سال ۷۲ مقابل بوسنی بود.سیروس در باشگاه های ملوان، استقلال انزلی،الغرافه قطر(الاتحاد سابق)و کشاورز تهران سابقه بازی دارد.

سوابق مربیگری او نیز در تیم های کشاورز تهران و مسعود هرمزگان مشهود است که به همراه کشاورز مقام سوم لیگ آزادگان کشور را کسب کرد.

از ویژگی های سیروس با مردم و در کنار آنها بودن و کمک به افراد بی بضاعت و دلجویی و دست گیری از آنها بود و حتی در اردو های تیم ملی از فوتبالیست های شهرستانی بیشتر حمایت می کرد چون خودش یک شهرستانی بود و هرگز پیراهن تیم های مطرح پرسپولیس و استقلال را بر تن نکرد تا همیشه محبوب مردم و فوتبال دوستان و پیشکسوتان قرار گیرد.

قایقران در نهایت در ۱۷ فروردین سال ۷۷ هنگام برگشت به تهران به همراه خانواده در جاده امامزاده هاشم رشت بر اثر سانحه رانندگی خودش و فرزندش «راستین» به دیار باقی شتافتند و بعد از گذشت بیست سال از فقدان او همچنان مراسم سالگردش انجام خواهد گرفت و مردم انزلی و دوستان قایقران هیچوقت او را از یاد نخواهند برد.

    

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.