مشاهده مطلب

      ۲۷ اسفند ۱۳۹۶      ۰             52573      اجتماعی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, گزارش, ویژه   Print This Post Print This Post

جلسه تشکل های مردم نهاد و خبرنگاران با حضور علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان و میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندرانزلی در سالن اجتماعات فرمانداری انزلی برگزار شد.

جلسه تشکل های مردم نهاد و خبرنگاران با حضور علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان و میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندرانزلی در سالن اجتماعات فرمانداری انزلی برگزار شد.

در این جلسه علی اصغر جمشیدنژاد با بیان اینکه  باید قبل از اینکه مشکل بزرگ شود راهکار را برای آن مشخص کنیم، گفت: دنیا به این نتیجه رسیده است که هیچ راه کاری برای دولت ها ولو در اوج اقتدار باشند غیر از این نیست که برای حل مشکلات باید از هم افزایی استفاده کنند و ابزار هم افزایی هم که در قالب های مدرن تعریف شده سمن ها هستند با همکاری مردم.
وی افزود: مشکلاتی از قبیل مسئله تالاب انزلی باید در سه سطح تصمیم گیری شود ابتدا اقدامات عاجل و سپس تصمیمات میان مدتی است که باید اتخاذ شود در قالب اعتباراتی که تخصیص پیدا می کند که امیدواریم شامل تالاب انزلی شود و در نهایت برنامه های بلند مدت.
جمشیدنژاد تصریح کرد: اقداماتی که دولت انجام می دهد نافی نقش سازمان های مردم نهاد نیست و بخشی از این نقش ارتباط دارد با آگاهی بخشی به مردم و آموزش هایی که انتقال داده می شود و فرهنگ سازی که شکل می گیرد و باید تاثیرات این ها را جدی بگیریم.
وی با بیان اینکه باید از خرد جمعی و تعامل با هم استفاده کنیم گفت:  برای جستجوی راهکارهایی که شدنیست و خودمان در آن مشارکت داشته باشیم این مشارکت در تصمیم گیری قدرت به ما می دهد ما باید بتوانیم مشارکت مردم را افزایش دهیم و در سایه این مشارکت همراهی و همگامی را برای به نتیجه رساندن داشته باشیم.

فرماندار انزلی در این جلسه ضمن فرصت خواندن منطقه آزاد گفت:  ما باید با هم صادق و صریح باشیم اعتقاد بنده این است که وجود منطقه آزاد ظرفیت بزرگی برای ما و استان است اما مشکل بزرگی که مردم ما در شهرستان دارند این است که ما نتوانستیم از این ظرفیت به نفع شهرستان استفاده کنیم.

وی افزود: آقای استاندار دستور دادند کارگروهی تشکیل شود و این کارگروه مطالعه کند راهکار هایی که ما بتوانیم از ظرفیت منطقه آزاد بیشتر به سود شهرستان استفاده کنیم و این کارگروه باید فعال شود تا بتوانیم راهکار های اجرایی را اتخاذ کنیم.
مومنی زاده تصریح کرد: تالاب کمیته دارد به عنوان کمیته احیای تالاب و هرهفته جلسه تشکیل می شود چندین زیر کمیته دارد که این ها در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.اقدامات در حال انجام است ولی حجم آلودگی و حجم رسوب گذاری در تالاب به حدی است که این اقدامات نمی تواند غلبه پیدا کند و احتیاج به اقدامات جدی تری است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.