مشاهده مطلب

      ۲۶ اسفند ۱۳۹۶      ۰             52556      اجتماعی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, سیاسی, گزارش, نکات حقوقی, ویژه   Print This Post Print This Post

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان: برنامه هایی برای توسعه استان حول گردشگری مشخص شده است

علی رغم تلاش‌های متعددی که در دولت‌های مختلف شده است نتوانسته‌ایم به بسیاری از خواسته‌ها پاسخ متناسب با آنچه که به آن نیز است پاسخ دهیم و امروز شاهد انباشت مشکلات هستیم.

علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان در جلسه شورای اداری انزلی با بیان اینکه متاسفانه علی رغم تلاش های متعددی که در دولت های مختلف شده است نتوانستیم به بسیاری از خواسته ها پاسخ متناسب بدهیم، گفت:  انباشت نیازها را داریم و باید با دقت بیشتری برنامه ریزی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به یک اصل مدیریتی گفت: ما مقداری بین خواسته و نیاز تفکیک باید قائل شویم به دلیل اینکه نوع خواسته ها متعدد و قاعدتا اصلی به عنوان محدودیت منابع این امکان را به ما نمی دهد که به همه ی خواسته ها پاسخ دهیم مگر اینکه بیاییم و آنرا اولویت بندی کنیم.

جمشیدنژاد با ذکر اینکه اولویت بندی خواسته به نیاز های اصلی و بین نیاز های اصلی نیز اولویت بندی اینکه کدام یک از این ها باید سریع تر پاسخ داده شود یادآور شد: بعضی از خواسته در انتظار زمان باید بماند تا وقتی منابع آن ها محیا شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان تصریح کرد: در میان همه ی اولویت هایی که مطرح هستند ما به خاطر منافع مردم و پاسخگویی به این مقطع از زمان چگونه می خواهیم اولویت بندی کنیم و کم و بیش در جریان هستیم و استاندار محترم تعریفی را ارائه دادند که در اولویت برنامه های ایشان است و خوشبختانه منطبق است بر یک نوع تشخیص برای استان گیلان و همچنین مبتنی است بر نوع توسعه ای که امروز جز مدل های توسعه ای که خیلی از کشورهای دنیا برای توسعه کشورشان مبنا قرار دادند و خوشبختانه یک نوع هماهنگی و همدلی بین همه ی نهاد های موثر در سطح استان وجود دارد که بخشی از آن حساسیت های نمایندگان محترم مجلس است و اتفاقا جز اولویت های آن ها هم هست تحت عنوان توسعه گردشگری .
وی افزود: سندی توسط استان تهیه شده است و برنامه هایی که برای توسعه استان حول گردشگری مشخص شده است که چه چیزهایی را به عنوان ظرفیت در استان شناسایی کرده ایم و این ظرفیت ها باید به چه شکلی تبدیل به فعالیت شود و هرکدام از این ها چه درصدی از شغل را در بر خواهند گرفت و در فاصله ی برنامه چهار ساله چقدر اشتغال زایی می کند و این یکی از پتانسیل های مهم استان است که باید مورد توجه قرار گیرد و امیدواریم در بعد عمل هم موفقیت لازم را کسب کنیم.
جمشیدنژاد همچنین ادامه داد: وقتی برنامه ای در اولویت قرار می گرد بنا این نیست که همه ی کار را دولت بر عهده گیرد یقینا در توان دولت هم نیست دولت هر چقدر هم مقتدر باشد نیازمند به این است که بتواند از سایر اثر گذاران در انجام کار بهره بگیرد و در بخش اقتصادی یقینا همکاری است بین دولت و ملت و بخش خصوصی.
وی تصریح کرد: بخش خصوصی باید رغبت پیدا کند و این رغبت باید مورد عنایت تمام ارکان نظام باشد باید تلاش کنیم و امنیت را برقرار کنیم تا طرف احساس کند در سایه امنیت می تواند سرمایهگذار حضور پیدا کند و احساس کند مورد حمایت قضایی و حقوقی قرار دارد و آنها می توانند در سایه حمایت قانون کارهایشان را بدرستی انجام دهند.وی افزود: یک جایی باید احساس کنند که یک روحانی اگر در بالای منبر قرار گرفت برای یک سرمایه گذار به عنوان یک فردی که یک کاری را انجام می دهد به عنوان ارکان ارزشمند تلقی شود نه این که مضمون شود و مورد نکوهش قرار گیرد و باید بستری محیا شود که افراد بتوانند با ذوق و شوق سرمایه گذاری کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه ما خودمان را باید بین رقبا ببینیم گفت: آقای فرماندار در انزلی باید مزیت های اینجا را  در افکار همه ی کسانی که در فکر سرمایه گذاری هستند بزرگ نشان دهد که بتواند در مقابل شهرستان های دیگر برنده شود و این رقابت نیز بین استان گیلان و استان هایی که دارای مزیت های مشابه استان گیلان هستند باید وجود داشته باشد و این رقابت رقابت منفی نیست و رقابت مثبت است و باید مزیت ها برجسته شوند و این رقابت در الگوی بزرگ تر بین ایران و کشورهای دیگر است.
وی تصریح کرد: این که ما دنبال رونق اقتصادی، کسب و کار و فعالیت های موثر هستیم این است که ما هماهنگی بین دولت و بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری محیا کنیم.


معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان از کشاورزی به عنوان دیگر اولویت گیلان نام برد و گفت: استعداد خوب در استان گیلان وجود دارد منتها آیا می توانیم به روش های سنتی و روال گذشته انتظار این را داشته باشیم که کماکان ما بتوانیم جز استان های برتر باشیم؟ بسیاری از استان ها هستند که استعداد کشاورزیشان به اندازه استان گیلان نیست ولی صادرات به بسیاری از نقاط جهان دارند و یا حداقل تولید کننده درجه یک محصولی هستند برای صادرات به بسیاری از کشور های جهان.
وی افزود: چگونه این جایگاه را کسب کردند حتما با اصلاح الگوها و رعایت استانداردها و پروتکول های جدید کشت و کار و روش های نوین.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.