مشاهده مطلب

      ۰۹ اسفند ۱۳۹۶      ۰             52131      اجتماعی, اقتصادی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, گزارش, گزارش تصویری, ویژه   Print This Post Print This Post

استاندار گیلان در جلسه کمیته ی گردشگری و احیای تالاب انزلی: محدوده ی تالاب باید مشخص شود و تفکیک اراضی و احراز مالکیت باید انجام شود

جلسه کمیته ی گردشگری و احیای تالاب انزلی ظهر امروز در مهمانسرای محیط زیست این شهرستان برگزار شد.

جلسه کمیته ی گردشگری و احیای تالاب انزلی ظهر امروز در مهمانسرای محیط زیست این شهرستان برگزار شد.

مصطفی سالاری استاندار گیلان در این جلسه  با اشاره به اینکه در حوزه احیای تالاب انزلی کارهایی که در گذشته انجام شده و جواب گرفته است باید تقویت شود گفت:  در مورد اراضی پیرامون تالاب باید بحث انطباق با کنوانسیون رامسر پی گیری شود و این اراضی باید با تعریف درست حقوقی پی گیری شود تا تبدیل به زمین خواری نشود.

سالاری در ادامه خاطر نشان کرد: محدوده ی تالاب باید مشخص شود و تفکیک اراضی و احراز مالکیت باید انجام شود و از استقرار درمردم کنار تالاب باید کمک بگیریم.

وی تصریح کرد: اولویت بالادست تالاب را باید پر رنگ تر ببینیم و اعتبارات بیشتری برای این بخش قائل شویم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه در خصوص گوهر رود و زر رود نمی توانیم یک مرتبه به مسئله هر دو رودخانه ورود کنیم تصریح کرد:  قرار شد از یک رودخانه شروع کنیم و برای یک سوم گوهر رود قرار شد در یکسال آینده احیا شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در همین تالاب انزلی هیچ منعی برای پیاده راه و اسکله چوبی وجود ندارد گفت: از سازه ها و متریال طبیعت گرایانه باید استفاده کنیم.

وی افزود: بحث قایق های برقی و پارویی و ساخت اماکن، رستوران ها و کافی شاپ های شناور می توانیم نا محدود به مردم خدمات بدهیم و باید یک محور مشخص تعریف کنیم تا مردم بدانند کارشان را به صورت مشخص از کجا پی گیری کنند و برای آن ها تسهیلات لازم را فراهم آوریم.

سالاری تصریح کرد: ما همه کارگر و خدمتگذار مردم هستیم و کارها را برای مردم باید تسهیل کنیم و در پیرامون تالاب و آب بند ها نباید کسی بیکار باشد و باید همه ی ما برای مردم کار کنیم.

فرماندار انزلی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سرنوشت تالاب و احیای آن شاید از مهمترین دغدغه های مردم است گفت: روزی نیست که در فضای عینی یا مجازی بصورت گستردت مباحث تالاب مطرح نشود.

وی افزود:  برای مردم انزلی مسئله تالاب بسیار مهم است و در سال های گذشته کارهای زیادی در این حوزه انجام شده است اما مردم ما آن برداشت و استنباط را از عملکرد دستگاه های اجرایی ندارند و بیشتر در انتظار عملیات فیزیکی و اجرایی در این زمینه هستند.

مومنی زاده خاطر نشان کرد: در واقع کار اجرایی ما باید پر رنگ تر باشد تا نتایج آن برای مردم ملموس تر باشد و در حوزه آموزش نیز باید کار بیشتر و جدی تری در سطح شهرستان و استان صورت گیرد.

وی  تصریح کرد:بحث اطلاع رسانی درباره اقدامات صورت گرفته به مردم نیز باید انجام شود تا مردم باور بیشتری نسبت به اقدامات انجام شده دستگاه های ذی ربط داشته باشند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.