مشاهده مطلب

      ۰۷ اسفند ۱۳۹۶      ۰             52113      اجتماعی, اقتصادی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, گزارش تصویری, گفتگو, ویژه   Print This Post Print This Post

بیست و هشتمین جلسه شورای شهر انزلی با دستور کار بررسی جزئیات بودجه پیشنهادی ۹۷ شهرداری انزلی برگزار شد.

رئیس شورای شهر انزلی در این جلسه با بیان اینکه اغلب درآمد شهرداری‌ها با اخذ عوارض از مردم تامین می‌شود، گفت: شهروندان در قبال پرداخت این عوارض از ما خدماتی می خواهند که با برنامه باشد و کار کارشناسی آن انجام شده باشد. احمدی فرد یادآور شد: اگر کارهای ما بدون برنامه و کارشناسی باشد قطعا منجر به تصمیمات سلیقه‌ای، جزیره ای و اتلاف منابع می‌شود.

رئیس شورای شهر انزلی بر لزوم آموزش شهروندان در حوزه مدیریت پسماند تاکید کرد و افزود: ما باید به سوی مدیریت ارزش برویم یعنی از تفکران سنتی به سمت تفکرات علمی و سیستمی گروهی تغییر روش دهیم که در این راستا پیشنهاد تشکیل دفتر مطالعات راهبردی و پژوهشی ارائه شده است.

 

وی با بیان اینکه شهرداری می‌بایست برای تمام پروژه‌های خودش تقویم اجرایی داشته باشد، گفت: آغاز و اتمام یک پروژه باید به و اعضای شورا اعلام شود من هم معتقدم ما برای خیلی از پروژه های بزرگمان نیاز به جذب سرمایه گذار داریم و در این خصوص با دوستان کاملا موافق هستم.

احمدی فرد با تاکید بر اینکه شهرداری ناچار است به سوی درآمدهای پایدار برود، متذکر شد: مهمترین استراتژی و کوتاهترین راهی که ما می توانیم به درآمدزایی و درآمد پایدار برسیم این است که مدیریت هزینه داشته باشیم. در گزارشی که در دی ماه داده شد نسبت به سال های قبل بهتر شده است اما همانطور که دکتر پورقربان در جلسات قبل فرمودند یکی از راه های درآمدزایی شهرداری آن است که املاک خود را شناسایی کنند. در این راستا یک پکیج کامل از املاک شهرداری شناسایی شده است که این مسئله منجر به افزایش درآمد شهرداری می شود.

رئیس شورای شهر انزلی گفت: شالوده اصلی درآمدزایی پایدار اعتماد مردم به شهرداری است و اگر این اعتماد بیشتر شود قطعا مردم مشارکت بیشتری با شهرداری خواهند داشت.

وی خواستار این شد که ممیزی املاک در اولویت کارهای شهرداری قرار گیرد، گفت: برای اولین بار در بودجه سال ۹۷ ما شاهد هستیم برای خانه فرهنگ، برای خانه شهروند، باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری و حمایت از ورزش همگانی بودجه در نظر گرفته شد.

احمدی فرد تصریح کرد: در هزینه های جاری ۲۵۰ میلیون تومان، برای آموزش کارکنان و شهروندان و ۸۰ میلیون تومان، برای کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی ۳۳۰ میلیون تومان، برای آموزش شهروندی و کارکنان و کارهای مطالعاتی هم در هزینه های جاری مبالغی پیش بینی شده است.

رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به هزینه کرد کمتر از ۴۵ میلیون تومانی جشنواره لاله‌های تالابی یادآور شد: شهرداری برای جشنواره و فعالیت‌های هنری و فرهنگی خود ۷۷۰ میلیون تومان پبش بینی کرده است.

وی بر ضرورت احداث پارکینگ طبقاتی توسط بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: کمیسیون‌های تخصصی شورا می‌توانند از افراد نخبه استفاده کنند و برای آنها حق المشاوره در نظر بگیرند زیرا می‌بایست چشم انداز تدوین نماییم.

احمدی فرد بر هوشمندسازی شهر نیز تاکید کرد و گفت: در همین راستا هیئت عالی سرمایه گذاری ورود کرده و شرکتی را برای زیر ساخت های آی تی وارد مذاکره شدیم و یک شرکتی هم پیشنهاد های خود را داده است تا در این راستا توسط بخش خصوصی چیزی حدود شش تا ده میلیارد تومان برای شهرمان هزینه شود.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بر پروژه هایی اجرایی گفت: نباید شاهد پروژه‌های بدون مطالعه و بدون کیفیت در شهرداری باشیم.

رئیس شورای شهر انزلی یکی از مشکلات موجود را عدم هماهنگی ادارات دیگر با شهرداری دانست و گفت: بر اساس بند ۳۲ ماده هشتاد قانون وظایف شوراها تمام دستگاه هایی که خدمات شهری می دهند باید برنامه یکساله خود را به شورا ارائه دهند تا ما بدانیم قرار است برای کدام منطقه یا محله چه خدماتی ارائه شود تا شاهد دوباره کاری در شهر نباشیم.

حسن پورقربان  با قدردانی از اعضای شورا به جهت تصویب کلیات بودجه ۹۷ اظهار کرد: بودجه کلیاتی دارد که سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به استانداری ارائه می‌کند و استانداری نیز این کلیات را به شهرداری ها ابلاغ می‌کند.

شهردار انزلی با بیان اینکه در بخش فرهنگی و ورزشی در واقع به عنوان شبه ورزشی عمل می کنیم یادآور شد: این انتظار نباید وجود داشته باشد که خیلی حرفه ای در بعضی از موارد کار کنیم. در واقع متولی موضوعاتی که دوستان گاهی مطرح کردند ما نیستیم و شهرداری در این زمینه کمک می کند.

پورقربان با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در پارک جنگلی اظهار کرد: شهرداری اصلا مالک آن نیست و خبر موثق دارم که خود مالک زمین رفته اداره مربوطه را که به احتمال زیاد منابع طبیعی باشد را محکوم کرده و این یعنی شهرداری هزینه هایی که آنجا کرده باطل خواهد شد و چنین اتفاقاتی نیز در گذشته زیاد اتفاق افتاده است.

شهردار انزلی با بیان اینکه برای احداث پارکینگ طبقاتی از مردم پول گرفته شده است، تصریح کرد: وظیفه داریم طبق قانون برای پارکینگ احداث کنیم و یکی از راهکارها در خیابان های شلوغ ساخت پارکینگ طبقاتی است.وی تصریح کرد: یکی از سرمایه گذاران اعلام آمادگی کرده است که در بحث ساخت پارکینگ طبقاتی با ما مذاکره کند.

یاسر کریم بخش نیز در بحث پیشنهادهای بودجه سال آینده شهرداری انزلی گفت: مکانیزه شدن جمع آوری عوارض، صدور پروانه ساخت و سایر خدمات شهری در راستای شفاف سازی خدمات و طراحی و اجرای سیستم های تحت فشار از مواردی است که نیاز به افزایش رقم بودجه دارند.


رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا افزود: کاهش درصدی از بودجه آسفالت معابر شهری و اختصاص آن به پارکهای محله ای می تواند برای توسعه شهر مفید واقع شود،همچنین بازسازی پل غازیان، تالاب گمشده، روگاها، تالاب انزلی و… می تواند از بسته های مطالعاتی و سرمایه گذاری شهرداری باشد که بودجه آنها به ردیف های دیگر انتقال داده شود.
وی اختصاص بودجه برای مطالعات پارک ۱۷ هتکاری را پیشنهاد مناسبی برای پروژه ماندگار شهرداری خواند و گفت: متخصاصان امر می توانند فازهای مختلف برای این پارک طراحی نمایند تا شهرداری این پیشنهادات را به سرمایه گذاران بخش خصوصی ارائه دهد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.