مشاهده مطلب

      ۱۴ بهمن ۱۳۹۶      ۰             51701      اقتصادی, تیتر یک, گزارش, گزارش تصویری, ویژه   Print This Post Print This Post

بیست و پنجمین جلسه فوق العاده وعلنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای شهر بندرانزلی، روز شنبه بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، رئیس اتاق اصناف شهرستان و کارشناسان شهرداری به صورت فوق العاده و علنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر بندرانزلی، روز شنبه بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، رئیس اتاق اصناف شهرستان و کارشناسان شهرداری به صورت فوق العاده و علنی برگزار شد.


رئیس شورای شهر بندرانزلی در این جلسه با اشاره به نام گذاری روز ۱۳ بهمن به روز تالاب ها، اظهار داشت: امیدواریم مسئولین کشوری، استانی و بالاخص ریاست سازمان محیط زیست توجه ویژه ای به تالاب انزلی داشته باشند و از خواب زمستانی فاز مطالعاتی بیدار شده و در راستای احیای تالاب انزلی اقدامات عملیاتی و اجرایی داشته باشند.
امیر احمدی فرد با بیان اینکه جلسه امروز آخرین جلسه بررسی دفترچه عوارض محلی می باشد، تصریح کرد: لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری انزلی از سوی شهردار محترم، با مبلغ ۱۴۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان به شورای شهر ارسال شده است و اعضا موظفند تا پایان بهمن ماه این لایحه را در کمیسیون های تخصصی مورد نقد و بررسی قرار دهند.
وی افزود: از مبلغ فوق ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای هزینه های جاری شهرداری و بیش از ۹۸ میلیارد تومان برای بودجه های عمرانی شهرداری پیش بینی شده است. بررسی ها نشان می دهد بودجه سال ۹۷ نسبت به بودجه سال ۹۶ رشد ۵۸ درصدی داشته است.
رئیس شورای شهر انزلی در ادامه توجه به خواسته اکثریت مردم در تنظیم دفترچه عوارض را امری ضروری خواند و تاکید کرد: اگر بتوانیم رضایت حداکثری شهروندان را جلب نماییم قطعا شاهد مشارکت آنها در پروژه های شهری خواهیم بود؛ درخواست ما از شهرداری این است که دفترچه عوارض محلی به صورت شفاف به مردم معرفی شود تا بدانند با چه فرمولی باید عوارض را پرداخت نمایند و هیچ نوع رابطه ای نمی تواند باعث اعمال سلیقه شهرداری در تعیین عوارض گردد.
مهندس احمدی فرد با بیان اینکه لازم است مراحل اخذ عوارض به صورت اتوماسیون باشد، گفت: تنظیم یک نرم افزار جهت محاسبه عوارض می تواند بسیاری از مشکلات گذشته را حل نماید؛ عوارض هر شخص با یک فرمول مشخص محاسبه و فیش مربوط به آن صادر می شود.
وی در ادامه متذکر شد: با توجه به اینکه انزلی شهری بندری و ترانزیتی به شمار می رود، لازم است عوارض گمرکی بیشتر از گذشته دریافت شود؛ عوارض شیلات، عوارض لنگر اندازی کشتی ها، عوارض پارک حاشیه ای و… از مواردی است که متاسفانه در دفترچه عوارض محلی سال ۹۷ لحاظ نشده است و جا دارد در آینده بیشتر به این موارد دقت نماییم.
رئیس شورای شهر با اشاره به وضعیت باشگاه ملوان انزلی گفت: ما وظیفه داریم از تیم محبوب شهرمان حمایت کنیم، عوارضی که از پارک حاشیه ای خودرهای سنگین دریافت می شود سالهای سال مبلغ ۱۰ هزارتومان باقی مانده است، امیدواریم بتوانیم با رایزنی های مناسب این رقم را افزایش دهیم و شهرداری در حساب جداگانه ای، این مبالغ را برای باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان جمع آوری نماید.


شهردار بندرانزلی نیز در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهار کرد: بودجه سال ۹۷ به شورا تحویل داده شد امیدواریم با همراهی و همدلی بتوانیم علاوه بر تحقق این رقم، رشدی فراتر از سقف بودجه تعیین شده داشته باشیم.
حسن پورقربان با بیان اینکه بلافاصله پس از منصوب شدن به سمت شهردار انزلی به جد پیگیر تنظیم لایحه بودجه بوده ایم، تصریح کرد: برای تمام بخش ها و جزئیات بودجه ساعتها برنامه ریزی دقیق صورت گرفته است؛ درخواست ما از اعضای شورا این است که با تصویب بودجه، شهرداری را در مسیر اجرایی شدن آن، همراهی نمایند.
وی افزود: لازم است از هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری، به دلیل نهایی شدن مباحث کشتی میرزا کوچک خان تشکر و قدردانی داشته باشم؛ برای اداره کل بنادر ودریانوردی نامه هایی جهت رسوب برداری کشتی ارسال شده است تا در آینده نزدیک شاهد مراحل اجرایی بهره برداری از کشتی میرزا کوچک خان باشیم.
شهردار بندرانزلی در پایان خاطر نشان کرد: توافقات اولیه پروژه سیستم هوشمند شهری با یک شرکت معتبر و توانمند انجام شده است، اجرای این پروژه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در بر خواهد داشت که امیدواریم در کمتر از شش ماه این پروژه که جزئیات دقیق آن در جلساتی دیگر بررسی خواهد شد، به مرحله اجرا برسد.
در ادامه حاضرین جلسه به بحث و گفتگو ی کارشناسی در خصوص بندهای دفترچه عوارض محلی شهرداری در سال ۹۷ پرداخته و این دفترچه با اعمال تغییرات در برخی از بندها مورد تصویب اعضای شورای شهر قرار گرفت.
همچنین در پایان این جلسه مقرر شد جلسه بیست وششم شورای شهر انزلی در تاریخ ۲۹ بهمن ساعت ۱۹ عصر به صورت عادی و علنی برگزار گردد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.