مشاهده مطلب

      ۱۲ بهمن ۱۳۹۶      ۰             51592      اجتماعی, اقتصادی, پیشنهاد سردبیر, تیتر یک, گزارش, گزارش تصویری, ویژه   Print This Post Print This Post

اختصاصی گیل پرس نیوز، این مراسم به منظور تجلیل از برترین سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه و استان با حضور دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان، مهندس رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، نمایندگان مجلس ،مقامات استانی و فعالان اقتصادی منطقه و استان در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار شد .
مهندس رضا مسرور با بیان این که در همه دنیا برای کار آفرینان احترام خاصی قائلند، افزود: انشالله این فرهنگ را ایجاد کنیم و برای سنوات بعدی هم مراسمات باشکوه تری خواهیم داشت.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تحلیل روندهایی که در دو سال آینده اتفاق خواهد افتاد گفت: از زمان به روی کار آمدن رئیس جمهور آمریکا سیاست های او بر اساس رونق تولید در خود آمریکا است و این یعنی کاهش شاخص دلار نسبت به شش ارز دیگر و رقم شاخص دلار از ۱۰۳ به ۸۹ رسیده است و دوستانی که با ال سی کار می کنند باید توجه کنند که این شاخص به سمت پایین است و بدهی های خود را افزوده نکنند.
وی در ادامه تصرح کرد: دولت به درستی موضوع کاهش سود بانکی را در حال پیگیری است و پیش بینی می شود در دو سال ٱینده رقم تک رقمی را در بخش سود سپرده های بانکی را داشته باشیم و این نویدی است برای سرمایه گزاران و کارگزاران و امیدوار هستیم از این فرصت به نحو احسن استفاده شود.
مسرور در ادامه درباره ی پیش بینی قیمت نفت گفت: قیمت نفت در آینده افزایش خواهد یافت و قیمت نفت بر روی روند کار کارآفرینان بسیار تاثیر گذار است وی همچنین تصریح کرد:.ما بحران ارزی در کشور نداریم که پس از برجام اتفاقات خوبی در درآمدهای ارزی کشور اتفاق افتاد.
وی درباره گردشگری در استان گیلان نیز گفت: در بخش گردشگری بسیاری از ظرفیت ها باید توسعه پیدا کند و یکی از حوضه ها گردشگری، گردشگری دریایی است که در این بخش انشالله از سال آینده اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
مصطفی سالاری نیز با تاکید بر بحث گردشگری اظهار داشت: گردشگری می تواند باعث رونق اقتصادی و اشتغال شود همچنین می تواند تقویت کننده بخش کشاورزی ما باشد و اگر درست برنامه ریزی کنیم حتی می تواند حامی محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل های ما باشد.
استاندار گیلان با ذکر این مطلب که در بحث منطقه آزاد کار خوبی در توسعه تجارت بندر کاسپین شده است و استان باید استفاده حداکثری کند، افزود: من از بخش خصوصی انتظار دارم که برنامه ریزی کنند برای توسعه صادرات با محوریت و الویت محصولات و تولیدات استان که در این باره واقعیت این است که وضع ما خوب نیست.
وی با بیان این که باید فرهنگ گردشگری دریا را توسعه دهیم تصریح کرد: ما در استفاده از دریا موفق نیستیم و زندگیمان با دریا پیوند نخورده است بجز صیادی به شیوه سنتی که آن هم از ذخایر طبیعی که رو به تقلیل است در معرض خطر جدی است.
سالاری در ادامه به روستاهای واقع در محدوده منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: زندگی روستاهای واقع در محدوده را باید بیشتر به منطقه آزاد گره بزنیم و مردم باید معیشتشان را متصل به تسهیلات و مزیت های منطقه آزاد احساس کنند.
گفتنی است در این مراسم از ۶۲ تلاشگر عرصه جهاد اقتصادی منطقه و استان قدرانی شد که ۲۲ نفر از آنها از سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی و ۴۰ نفر نیز فعالین این حوزه در سطح استان بودند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.