مشاهده مطلب

      ۱۱ فروردین ۱۳۹۶      ۱             31280      ویژه, یادداشت   Print This Post Print This Post

“نامه سرگشاده به مهندس حاج حسن خسته بند نماینده مردم شریف بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی”
جناب خسته بند یاد داریم دورانی را که در مدارس این شهر و تیم های ورزشی بودیم و شما با چهره ای آرام و متبسم در رقابت های انتخاباتی همواره از برنامه ها و آرمان های خود برای توسعه این شهر می گفتید. هنوز یاد دارم ایده پل معلق بر روی موج شکن های این شهر را … . اکنون از آن زمان حدود بیست سال می گذرد و بچه های مدرسه و هم باشگاهی هایمان همگی وارد دهه چهارم زندگی شده ایم و سابقه کاری و حرفه ای مان دهه اول را گذرانده و به نیمه می رسد. حاج حسن مگر قرار نبود دست در دست هم شهرمان را آباد کنیم؟ مگر قرار نبود تمام تلاش ها و فعالیت های ما صرف خدمت به این شهر و مردمان آن شود؟ مگر قرار نبود هدف این باشد و جناح ها و گرایش های سیاسی ابزاری برای تحقق این هدف بزرگتر؟ از ابتدای روی کار آمدن دولت در سال ۱۳۹۲ شکاف در نقطه نظرات و گرایش ها قابل درک و لمس بود، اما نتیجه آن چه باید بشود؟ و هزینه آن را چه کسی باید پرداخت کند؟
برادر بزرگوار حاج حسن خسته بند کم نیستند همکاران شما در مجلس شورای اسلامی که علی رغم اختلاف نظرها با دولت ها (چه فعلی و چه قبلی) صرفا برای توسعه و پیشرفت منطقه خود پیگیری ها و همراهی های لازم را می نمایند و در زمان جهت گیری های جناحی و سیاسی، گرایش های مستقل یا حزبی خود را مطرح می نمایند و چه شیوه نیکویی برای خدمت به مردمانی است که با هزار امید و آرزو نام شما را به صندوق ها انداخته اند. اینان بر سر رشد و توسعه منطقه شان هیچ معامله یا لجاجتی که منجر به عقب افتادگی آن بشود نمی کنند. مصادیق آنها در مجموعه همکاران شما چه بسیارند که ذکر نام آنها در محضر شما زیره به کرمان بردن است.
ولی به نظر می رسد فرصت ها یکی پس از دیگری برای شهر انزلی رو به افول و کمرنگی است. سفر یک روزه آقای روحانی به گیلان که طی آن پروژه های متعددی در شهر رشت و برخی شهرهای دیگر و فرزند خوانده بندرانزلی (بندر کاسپین) که با حضور کمرنگ شما و سهم شهر انزلی صورت گرفت. خاطره سفر فرودین ماه سال گذشته آقای دکتر آخوندی (وزیر راه و شهرسازی) به انزلی را برایمان زنده کرد. سفری که به بهانه افتتاح میدان پیاده شهرداری رشت انجام شد ولی در روزهای قبل از مراسم به دلیل علاقه وزیر به شهر انزلی و پیگیری امور بندر، بیشتر اقامت ایشان در انزلی بود و فقط در حد شرکت در مراسم در رشت حضور داشتند. در سفر و بازدید وزیر محترم که در سکوت رسانه ای و بی توجهی مدیران شهری برگزار شد، ایشان به پتانسیل ها بندری و جنبه های تاریخی انزلی اشاره کردند و پیشنهاد برای تهیه طرح بازآفرینی را مطرح نمودند که پس از یکسال به نحو شایسته ای مورد پیگیری مسئولین ذیربط قرار نگرفت و نهایتا از آن سفر فرصت و توشه ای برای شهر فراهم نیامد. و اکنون پس از یکسال تاریخ تکرار می شود.
انزلی به کجا می رود؟ آیا این شیوه پیگیری و مطالبه گری همان عهدی است که با مردم بسته شده؟ اگر در این خصوص بدعهدی از طرف دولتمردان است لطفا شفاف کنید تا مردم بدانند و مطالبه کنند و اگر مدیران شهری سست و منفعل هستند اقدامی کنید و یا اگر خدای ناکرده به دلیل اختلاف نظرها شهر باید هزینه بدهد که هیچ ندارم که بگویم… .
فقط امیدوارم شکوه انزلی را به عنوان بندری که زمانی بزرگترین بندر در بین سواحل شمالی ایران بود و در زمان قاجار مسیر سفر به اروپا، را صرفا در کتاب ها و متون تاریخی نخوانیم. بلکه با افتخار بر کتیبه ورودی شهرمان بنویسیم. هنوز حدود سه سال از دوران مسئولیت شما باقیست و فکر و دست جوانان این شهر تشنه خدمت به زادگاهشان. لطفا تا دیرتر نشده تدبیری کنید.
و من اله التوفیق
محمد انام پور
کارشناس ارشد شهرسازی
(برنامه ریزی شهری و منطقه ای)

گیل پرس نیوز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

  1. بله حق با نویسنده مطلب بالاست در اولین دوره انتخابات ایشان در نطق تبلیغاتی خودشان فرمودند انزلی گمشده خود را پیدا نکرده منظورش این گمشده خودش بوده ،این گمشده انزلی را به فنا نزدیک کرد میدان اصلی شهر در حال اوار شدن است کجای شهر را اباد کرد بجز پیاده رو سازی مداوم و در چشم بودن ،اقای عزیز لطفا بروید بگذارید مردم انزلی گمشده خود را پیدا کنند

    فرفام